سازمان حج و زیارت استان قم

تاریخ: 20 مهر 1393

وبلاگ دو کاروان قمی برتر شناخته شد.

حجت‌الاسلام روزبه بركت‌رضايي مدير پايگاه اطلاع رساني بعثه مقام معظم رهبري از مشخص شدن اسامي برترين‌هاي نهايي جشنواره وبلاگ‌نويسان كاروان‌هاي حج ۹۳ خبر داد و افزود: از ميان ۲۰ وبلاگ برگزيده، ده وبلاگ بر‌تر به انتخاب كاربران اينترنتي به عنوان برترين‌هاي نهايي معرفي شدند.

وي به‌روز بودن وبلاگ، مرتبط بودن نوشته‌ها با حج و زيارت، ظاهر و زيبايي وبلاگ را از جمله معيارهاي ارزيابي نخستين جشنواره وبلاگ‌نويسي حج عنوان كرد و ادامه داد: بر اساس اين معيار‌ها، ۲۰ وبلاگ از بين ۱۳۰ وبلاگ شركت كننده در جشنواره انتخاب شدند و انتخاب ۱۰ وبلاگ بر‌تر به رأي گذاشته شد كه كاربران اينترنتي تا روزگذشته نظرات خود را اعلام كردند.

بركت‌رضايي با اشاره به هدف اصلي اين جشنواره، يعني ساماندهي وبلاگ‌هاي كاروان‌هاي محترم حج۹۳ خاطرنشان كرد: تمامي ۱۳۰ كاروان شركت كننده از ديدگاه حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت برنده هستند چرا كه همگي در جهت خدمت به زائران خانه خدا تلاش كرده‌اند.

وي اعلام كرد: كاربران اينترنتي كاروان حسين حسين‌پور، صبح صادق عرفات، كاروان حج ايلام، حج حقيقي ، كاروان آفاق گشت، كاروان حج مدينه، كاروان حج اهل بيت (ع)، كاروان اهواز، كاروان از حرم تا حرم و فيـــض الــزهــرا را به عنوان نفر بر‌تر انتخاب كردند.

وي از تمام وبلاگ‌نويساني كه با ذوق و انگيزه معنوي و روحاني و به نيت خدمت به ضيوف الرحمن، خاطرات، نوشته‌هاي آموزشي و ديگر مطالب را در وبلاگ خود منتشر كردند تشكر كرد و گفت: صميمانه از همه وبلاگ‌نويسان انتظار داريم فعاليت‌هاي مجازي خود را با عمق و گستردگي بيشتر ادامه دهند. خادمان شما در پايگاه حج نيز مقدمات برگزاري دومين جشنواره وبلاگ نويسان را از هم اكنون آماده خواهند كرد.

خاظر نشان میگردد  وبلاگ کاروان حج اهل بیت (ع) به مدیریت آقای مجید مقدم و وبلاگ حج حقیقی به مدیریت اقای روح الله حقیقی می باشد که از مدیران موفق و پرتلاش استان قم می باشند که توانستند با انعکاس فعالیت های اجرایی و فرهنگی خود در وبلاگ کاروان جزو ده برگزیده برتر وبلاگ های کشور قرار گیرند

همچنین بر اساس این گزارش كاروان حج حقيقي به مديريت حاج نوراله حقيقي در يك اقدام ابتكاري، شماره تلفني همراه هوشمند (اندرويد) را به منظور تماس آنلاين خانواده زائرين در طول سفر در نظر گرفته تا به وسيله نرم افزارهاي پيام رسان آنلاين، و تشكيل گروهي به نام كاروان، همواره احوال زائرين را به اطلاع خانواده ايشان برساند.

اين مدير قمي ترتيبي اتخاذ كرده تا وابستگان حجاج بتوانند در هر ساعت از شبانه روز كه تمايل داشته باشند بتوانند اخبار متني و تصويري كاروان در مسير حج تمتع را دريافت كرده يا براي زائر خود پيام و تصوير ارسال كنند.
اين كاروان به نشاني وبلاگhaghighi35019.blogfa.comدر فضاي مجازي فعاليت مي‌كند.