ﺳﻪشنبه 30 دی 1399
EN

خبرگزاری

قاضی عسکردر نماز جمعه قم : در حج بایستی به گونه‌ای رفتار کنیم که به وحدت جهان اسلامی آسیبی نرسد.

  • 08 شهریور 1393
  • 07:23
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 832 بازدید
  • Article Rating
قاضی عسکردر نماز جمعه قم : در حج بایستی  به گونه‌ای رفتار کنیم که به وحدت جهان اسلامی آسیبی نرسد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت پیش از ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم که با حضور اقشار مختلف مردم , مدیران کاروانها و زائرین حج تمتع 93 و همچنین  مدیریت و کارکنان حج و زیارت استان قم در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، حج را فریضه‌ای مهم دانست و خواستار توجه به آن شد.  وی افزود: حج باید در اقتصاد و سیاست جامعه تأثیرگذار باشد که متأسفانه امروز این بهره‌ برداری‌ها از آن صورت نمی‌گیرد.

 نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تأکید بر این‌که نخستین ثمره حج نمایش اقتدار و قدرت اسلام برای جهانیان است، خاطرنشان کرد: سالانه میلیون‌ها نفر فرد مستطیع بدون این‌که دولت‌ها ریالی هزینه کنند در مکه جمع شده و با قرائت نماز بر یک قبله واحد اقتدار اسلام را به نمایش می‌گذارند.

 وی ادامه داد: در حج باید مشکلات و مسائل جهان اسلام مطرح شود؛ چگونه برخی از سردمداران کشورهای اسلامی شهادت بیش از 2 هزار و زخمی شدن 12 هزار نفر از مردم غزه را می‌بینند ولی حرکت نکرده راحت می‌خوابند.

 حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر راه علاج نابودی صهیونیست‌ و تکفیری‌ها را حج دانست و بیان داشت: بزرگان و فرهیختگان کشورهای اسلامی باید در موسوم حج گردهم آمده و مشکلات مسلمانان را حل کنند.

 وی افزود: باید بدانیم که با دل بستن به سازمان ملل و مذاکره با استکبار چیزی گیرمان نمی‌آید؛ بزرگان کشورهای اسلامی باید در موسوم حج جمع شده و با تبادل نظر مشکلات کشورهای اسلامی را حل کنند.

 نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به این‌که فریاد ضد استکباری مردم باید در حج سر داده شود، گفت: متأسفانه امروز این بهره‌وری از حج صورت نمی‌گیرد.

 وی یادآور شد: ابراهیم خلیل(ع) و پیامبر(ص) در کعبه و حج بت‌ها را شکستند و ما نیز باید بت‌های زمانه را در حج بشکنیم؛ البته خوشبختانه امروز شاهد پیروزی مردم غزه با دست‌های خالی در برابر رژیم صهیونیستی و شکست ابهت پوشالی این رژیم هستیم.

 حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر طراحی یک بازار بین المللی اسلامی را از دیگر دستاوردهای حج خواند و بیان داشت: اکنون بازار کشورهای اسلامی را کالاهای غربی، آمریکایی و کشورهای کمونیسم پر کرده است.

 وی افزود: اگر در حج یک بازار بین المللی اسلامی طراحی شود و کشورهای اسلامی با یکدیگر تبادل محصولات مختلفی را داشته باشند دیگر به این میزان به کشورهای غربی، آمریکا و رژیم صهیونیستی وابسته نمی‌شوند.

 نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در پایان سخنان خود با اشاره به اوضاع جهان اسلام و اختلاف افکنی تکفیری‌ها میان مسلمانان بیان داشت: در موسوم حج امسال باید بسیار مراقب باشیم و به گونه‌ای رفتار کنیم که به وحدت جهان اسلامی آسیبی نرسد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.