چهارشنبه 01 بهمن 1399
EN

خبرگزاری

اطلاعيه مديريت حج و زيارت استان قم د رخصوص در خصوص نحوه تشرف متقاضيان سفر زيارتي عمره مفرده 1394

  • 28 آبان 1393
  • 13:51
  • 0 دیدگاه
  • 2920 بازدید
  • Article Rating
اطلاعيه مديريت حج و زيارت استان قم د رخصوص در خصوص نحوه تشرف متقاضيان سفر زيارتي عمره مفرده 1394

بسمه تعالی

اطلاعيه مديريت حج و زيارت استان قم

در خصوص نحوه تشرف متقاضيان سفر زيارتي عمره مفرده 1394

حج و زيارت استان قم با استعانت از درگاه خداوند متعال، به استحضار شهروندان ارجمند مي‌رساند : اعزام متقاضيان داراي اولويت تشرف به عمره سال 94-1393 در دو مرحله به شرح ذیل اعلام و آغاز می‌گردد که اطلاعات مربوطه در خصوص نحوه ثبت نام و کاروانهای اعزامی استان قم ،

در پايگاه اينترنتي:http://qom.haj.ir  قابل دسترس بوده و زائرين محترم واجد شرايط تشرف مي‌توانند با توجه و رعايت دقيق به کليه نکات قيد شده، برنامه‌ريزي و اقدام فرمايند.

مرحله اول: گروههای اعزامی حدوداً از نیمه ماه صفر برابر 13/09/1393  تا دهه دوم جمادی الاول برابر با 20/12/1393.

مرحله دوم: گروههای اعزامی در اواخر جمادی الاول 21/12/1393 لغایت دهه سوم شعبان 27/3/1394.

توجه :

 اعلام جزئیات گروه‌های مرحله دوم، به همراه ضوابط و شرایط ثبت نام مربوطه حدوداً از نیمه دوم بهمن ماه سال جاری برابر اطلاعیه های مربوطه اعلام خواهد شد.

تذكر مهم:

اعزام پذيرش شدگان محترم منوط به صدور بموقع رواديد (ويزا) توسط سفارت عربستان در ايران مي‌باشد و در صورت بروز هرگونه موارد پيش‌بيني  نشده، تأخير و يا عدم تأئید و انجام پرواز در زمان و مقصد مقرر می­بایست از سوی زائرین پیش­بینی و مسئوليتي متوجه حج و زيارت قم نمي­باشد.

الف)مشمولین ثبت‌نام:

آن‌دسته از افراد و دارندگان کارت ثبت‌نامی ملی و ملت که در سامانه www.fakher.haj.ir  اقدام به درج اطلاعات نموده و اینک وضعیت اعزام سرگروه و همراهان آنان با رنگ سفید مشخص گردیده باشد، به ‌شرح جدول زمان‌بندی ذیل (در قالب اولویت‌های اصلی و ذخیره تعیین شده) امکان رزرو و انتخاب پرواز در حدفاصل پروازهای مرحله اول 13/9/1393 لغایت 20/12/93 را خواهند داشت.

اولویت های اصلی

زمان رزرو و ثبت نام اولیه

رزرو و ثبت نام با مراجعه به:

توضیحات(مهم)

1  تا 350

از 9 صبح روز جمعه 30/8/93

www.fakher.haj.ir

در صورت عدم رزرو و ثبت نام، ظرفیت کاروانها دراین مرحله از اولویت های بعدی تکمیل میگردد
 تذکرات:

·        قبوض ودیعه‌گذاری بانک‌ملی مربوط به سنوات قبل از 5/1/1386 تنها به ‌شرط تبدیل نمودن به کارت‌های جدید امکان ثبت‌نام خواهند داشت.
· اولویت‌های فراخوان شده فوق الذکر چنانچه ظرف مهلت تعیین‌شده برای ذخیره و ثبت‌نام اولیه اقدام ننموده و یا در مهلت 72ساعت بعد از رزرو جا برای ثبت‌نام قطعی اقدام ننمایند برابر جدول زمان بندی ذیل ظرفیت خالی گروه‌ها از سایر اولویت‌ها تکمیل می‌گردد.

جدول اولویت‌های ذخیره (صرفاً جهت تکمیل ظرفیت خالی)

اولویت ذخیره

زمان مراجعه

رزرو و ثبت نام بامراجعه به:

توضیحات(مهم)

تا 400

از 9 صبح روز 4/9/1393

www.fakher.haj.ir

دعوت از این اولویت‌ها صرفاً در این مرحله و فقط به منظور مراجعه به سامانه فاخر و اطلاع از ظرفیت خالی در گروه‌ها و ثبت نام در صورت تمایل می‌باشد و درصورت تکمیل گروه‌ها ثبت‌نام متوقف و تعهدی برای ثبت‌نام وجود ندارد.

تا450

از 9 صبح روز 8/9/1393

تا 500

از 9 صبح روز 12/9/1393

·        در صورت عدم تکمیل برخی از ظرفیت‌ها، اولویت‌های 501 به بعد نیز به‌ همین روش متعاقباً برای مراجعه و اطلاع‌ از ظرفیت‌های خالی گروه‌ها و ثبت‌نام دعوت می‌گردد.

·         دارندگان قبوض قدیمی بانک ملی (تا تاریخ 5/1/1386)که تاکنون برای تبدیل قبوض خود به کارت ثبت‌نامی جدید اقدام ننموده‌اند می‌بایست با مراجعه به شعب بانک‌ملی ایران نسبت به تبدیل قبوض خود اقدام نمایند؛ بدیهی است امکان ثبت‌نام در گروه‌های عمره قبل از تبدیل وجود نخواهد داشت.

·     آن دسته از افرادی‌که در سال‌های قبل وفق ضوابط اقدام به ثبت‌نام نزد دفاتر مجاز زیارتی نموده ولی به علتی مشرف‌ نشده‌اند ‌و ‌بستانکار می‌باشند قبل از مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی در روز ثبت‌نام حتماً نسبت به اخذ تأییدیه از حج و زیارت استان قم اقدام و با مراجعه به شعب بانک مربوطه قبض خود را مربوطه پایدار نمایند.

تذکر مهم :

به کلیه مشمولین تشرف درعمره جاری که حداقل طی دو سال اخیر برای تشرف فراخوان و مشرف نگردیدند، تأکید و توصیه جدی می‌گردد در سال جاری برای تشرف به گروه‌های اعلامی مراجعه و اقدام به ثبت‌نام نمایند. بدیهی است در صورت عدم مراجعه، حج و زیارت استان قم برابر مندرجات پشت کارت ثبت‌نامی برای آنان در آینده تصمیم‌گیری خواهد نمود.

ب) نحوه ثبت‌نام و مدارک لازم:

·        در سال‌جاری بستر لازم برای تقاضای تشرف به عمره به صورت غیرحضوری و با مراجعه مستقیم به سامانه www.Fakher.haj.ir فراهم میباشد. تأکید می­نماید تا قبل از شروع ثبت نام قطعی در کاروان ها قبلاً به سامانه مذکور مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات اولیه و اخذ کلمه کاربری و رمز ورود به سامانه مذکور اقدام و سپس با انتخاب و تأیید کاروان مورد نظر با دریافت برگه رزرو جا برای نهایی نمودن ثبت نام اولیه خود حداکثر ظرف مدت 72 ساعت به کارگزار مربوط مراجعه نمایند.

·        قطعی نمودن ثبت‌نام منوط به مراجعه بموقع متقاضیان به همراه مدارک مورد نیاز
(قیدشده در برگه رزروجا) به کارگزار مقصد در مهلت تعیین‌شده خواهد بود. از اینرو چنانچه قبلاً افراد اقدام به درج اطلاعات خود و همراهان ننموده باشند ابتدا می‌بایست مراحل اولیه را در سامانه فاخر طی نموده و سپس اقدام به انتخاب تاریخ پرواز و رزرو جا در گروه پروازی مورد نظر نمایند.

·        کلیه دفاتر خدمات زیارتی استان قم آمادگی دارند تا در صورت تمایل و مراجعه متقاضیان،
از طریق سامانه مذکور قبلاً با درج اطلاعات (تشکیل گروه و دریافت کلمه و رمز عبور برای متقاضیان) و رزرو جا و ثبت نام اولیه برای افراد واجد شرایط اقدام نمایند. لیکن مجدداً تأکید می نماید این مراحل را مطلقاً به روز ثبت نام موکول ننمایند.

·        با مراجعه به سایت فاخر میتوان ضمن اطلاع از وضعیت کلی گروه و شرایط اعزام،  با توجه به راهنمای مربوطه از اولویت افراد نیز مطلع شد. بدیهی است افرادی میتوانند رزرو و ثبت نام اولیه دهند که در سامانه به رنگ سفید قابل رویت باشند؛ از اینرو افرادی که در گروه،  اولویت آنان به رنگ قرمز باشد امکان رزرو را تا زمان اعلام اولویت‌شان نداشته و باید قبلاً توسط سرگروه از گروه خارج گردند.

·        به منظور تسهیل در امور ثبت‌نام در سامانه، در روزهای ثبت نام قطعی امکان تغییر اعضا صرفاً از ساعت 13 لغایت 24 امکان پذیر خواهد بود؛ ضمناً تغییر استان محل اعزام در سه روز اشاره شده برای ثبت نام میسر نخواهد بود.

مدارک مورد نياز ثبت نام : ( مراجعه به کارگزار عامل )

·        برگه تأییدیه انجام رزرواسیون( و درصورت عدم امکان اخذ برگه با ارائه: شماره رهگیری، شماره ملی یا شماره ثبت نام به کارگزار زیارتی)

·        اصل و تصوير کارت سپرده گذاري بانک ملي يا بانک ملت

·        ارائه مدارک زوجیت (شناسنامه یا عقد نامه) برای افرادی که با همسرشان در گروه ثبت نام می‌نمایند.

·        ارائه مدارک اثبات نسبیت برای افرادی که با محرمشان در گروه ثبت‌نام می‌نمایند.

·        اصل کارت ملی

·        گذرنامه معتبر با حداقل 7 ماه اعتبار از تاريخ پرواز که درحال حاضر ارائه اصل گذرنامه تنها برای پروازهای 13/09/93 لغایت 10/10/93 در روز ثبت نام الزامسیت.ضمناً لازم است در گذرنامه حداقل دو صفحه خالی مقابل هم وجود داشته باشد.

·        یک قعطه عکس 4*6 رنگي مشابه با عکس گذرنامه

توجه1:

متقاضيان محترم مي بايست قبل از واريز هزينه تشرف نسبت به صحت مشخصات خود در قبض واريز هزينه سفر اطمينان حاصل نموده و در صورت هرگونه مغايرت حتماً نسبت به اصلاح آن توسط کارگزار مقصد اقدام نمايند.

د) زمان پذيرش و ثبت نام :

1- انشاءا... ثبت نام مرحله اول همزمان از ساعت 9 صبح روز جمعه مورخ 30/08/1393 آغاز خواهد شد و تا تکميل ظرفيت هريک از کاروانها ادامه خواهد داشت.

2- برای ثبت نام قطعی در پرواز انتخابی متقاضیان پس از رزرو جا می‌توانند همه روزه از ساعت 8 صبح لغايت 16 به استثناء ایام تعطیل به دفتر زیارتی انتخابی خود مراجعه نمایند.

هـ) توضيحات مهم :

1- مبلغ هزينه سفر باتوجه به تاريخ تشرف، شرايط محل اسكان در عربستان و مقصد پرواز ( جده – مدينه ) متفاوت مي‌باشد.

2- عدم ارائه هر يك از مدارك لازم هنگام ثبت نام و عدم پرداخت مابه التفاوت هزينه هاي سفر و ارائه فيش بانكي تأييد شده به منزله انصراف از سفر تلقي شده و دفاتر زیارتی مجاز به جايگزيني افراد جديد با هماهنگی مديريت حج و زیارت استان خواهند بود.

3-  تکمیل، تنظیم و تحویل قرارداد مربوطه (به همراه ملحقات و توضیحات ضروری)، بين متقاضي و كارگزار الزامی است و زائرین می بایست پس از ثبت نام قطعی نسبت به دریافت، مطالعه و رعایت دقیق مفاد آن اقدام فرمایند.

4- هزینه های سفر مشمولین تشرف که بخش اصلی آن شامل هزینه ارزی و ریالی سفر و بلیت هواپیمایی و بخش دیگری از آن که شامل هزینه جلسات آموزشی، هزینه های اداری کارگزاران، مدیر و معاون راهنما می‌باشد طی قبض مابه‌التفاوت توسط متقاضی در بانک عامل مربوطه قابل واریز خواهد بود که بر اساس ظرفیت هر گروه/ ایستگاه پروازی/ مقصد/ گروه قیمتی تعیین گردیده که میبایست این جدول در محل ثبت‌نام کارگزار نصب و قابل رویت باشد. ضمناً دفاتر زیارتی مجاز به دریافت هیچ گونه وجه نقدی تحت هر عنوانی بابت ثبت‌نام نمی‌باشد.

5- تشرف معتمرين با گذرنامه عادي (بين المللي) خواهد بود.

6- دريافت گذرنامه، پرداخت عوارض خروج و واکسيناسيون به عهده متقاضي است.

7- به غير از همسر صاحب گذرنامه، براي ساير افراد خانواده (فرزندان ذكور و اناث) كه زمان پرواز 17 سال تمام داشته باشند، ارائه گذرنامه انفرادي ضروري است. هرچند توصیه می‌گردد کلیه افراد گذرنامه انفرادی داشته باشند.

8- عكس فرزندان زير 2 سال كه به همراه والدين خود نام­نويسي مي‌شوند نیز بايد در گذرنامه الصاق شده باشد.

9- خروج از كشور مشمولين وظيفه عمومي و پرسنل نيروهاي مسلح تابع مقررات مربوطه مي‌باشد.

10- مسئوليت ممنوع­الخروج­بودن (تشابه اسمي، بدهي­مالياتي و... )  بر عهده شخص زائر خواهد بود.

11- منظور از كارگزار، دفاتر و شركتهاي خدمات زيارتي و منظور از جدول پروازی، تاریخهای قید شده در اين اطلاعيه می باشد.

(فهرست اسامی و مشخصات ذکر شده در جدول شماره1 و جدول پروازی کاروانها در جدول شماره­2 می باشد که نحوه چینش و ردیفهای این دو جدول هیچگونه ارتباطی با هم ندارد).

12- اعزام متقاضيان محترم از طريق دفاتر و شركتهاي خدمات زيارتي مجاز اعلام شده خواهد بود . لذا هرگونه ثبت نام در غير از دفاتر و شركتهاي مذكور فاقد اعتبار بوده و مديريت حج و زيارت در قبال اينگونه متقاضيان هيچگونه مسئوليتي نداشته و با افراد و شركتهاي غير مجاز كه اقدام به ثبت نام نمايند، برخورد قانوني صورت خواهد گرفت.

13- گروه‌بندي هتلهاي محل استقرار زائرين در مكه مكرمه و مدينه منوره با استانداردهاي رايج
بين المللي منطبق نبوده و بر اساس امكانات موجود در كشور عربستان تنظيم شده است.

14- مدت سفر بسته به زمان اعزام از مقصد متناسب با گروه انتخابی و زمانبندی رفت و برگشت  از ایستگاه مربوطه 12 ساعت کاهش یا افزایش میتواند داشته باشد.

لیست اعزام های عمره 94


ردیف تاریخ پرواز هزینه سفر گروه قیمتی شرکت هواپیمایی مقصد مدت سفر
1 1393/09/14 20643000 ايران اير جده 10
2 1393/09/16 19174000 ايران اير جده 10
3 1393/09/17 23674000 سعودي مدينه 10
4 1393/09/18 20082000 ايران اير جده 10
5 1393/09/18 20349000 3الف ايران اير جده 10
6 1393/09/18 23674000 سعودي مدينه 10
7 1393/09/19 19174000 ايران اير جده 10
8 1393/09/22 26771000 2الف سعودي مدينه 10
9 1393/09/23 20082000 ايران اير جده 10
10 1393/09/23 23674000 سعودي مدينه 10
11 1393/09/26 25143000 سعودي مدينه 10
12 1393/09/28 20082000 ايران اير جده 10
13 1393/09/29 19174000 ايران اير جده 10
14 1393/10/01 20349000 3الف ماهان جده 10
15 1393/10/02 20082000 ايران اير جده 10
16 1393/10/02 26424000 سعودي مدينه 10
17 1393/10/02 18720000 4 ايران اير جده 10
18 1393/10/03 23674000 سعودي مدينه 10
19 1393/10/04 19174000 ماهان جده 10
20 1393/10/07 20082000 ايران اير جده 10
21 1393/10/09 20643000 ايران اير جده 10
22 1393/10/09 19174000 ماهان جده 10
23 1393/10/11 20349000 3الف ماهان جده 10
24 1393/10/12 20082000 ايران اير جده 10
25 1393/10/13 23674000 سعودي مدينه 10
26 1393/10/18 20082000 ايران اير جده 10
27 1393/10/21 20349000 3الف ماهان جده 10
28 1393/10/24 19174000 ايران اير جده 10
29 1393/10/28 20082000 ايران اير جده 10
30 1393/10/29 19174000 ايران اير جده 10
31 1393/11/01 20349000 3الف ماهان جده 10
32 1393/11/02 18720000 4 ايران اير جده 10
33 1393/11/04 19174000 ماهان جده 10
34 1393/11/08 20082000 ايران اير جده 10
35 1393/11/10 19174000 ماهان جده 10
36 1393/11/11 20349000 3الف ماهان جده 10
37 1393/11/12 26771000 2الف سعودي مدينه 10
38 1393/11/13 19735000 ماهان جده 10
39 1393/11/23 23674000 سعودي مدينه 10
40 1393/11/25 24235000 سعودي مدينه 10
41 1393/11/28 20082000 ايران اير جده 10
42 1393/12/01 20349000 3الف ماهان جده 10
43 1393/12/02 18720000 4 ايران اير جده 10
44 1393/12/11 20349000 3الف ماهان جده 10
45 1393/12/13 23674000 سعودي مدينه 10
46 1393/12/17 26424000 سعودي مدينه 10
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.