چهارشنبه 01 بهمن 1399
EN

خبرگزاری

اعلام سه روز عزای عمومی در کشور توسط رهبر انقلاب

اعلام سه روز عزای عمومی در کشور توسط رهبر انقلاب

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي درپي فاجعه مصيبت بار امروز در منا كه در آن جمع كثيري از ميهمانان الهي جان خود را از دست دادند با صدور پيامي ضمن ابراز همدردي با مصيبت ديدگان اين حادثه اندوهبار و تسليت به بازماندگان آنان تأكيد كردند: دولت سعودي موظف است مسئوليت سنگين خود را در اين حادثه تلخ پذيرفته و به لوازم و قاعده ي حق و انصاف عمل كند.ايشان ضمن اعلام سه روز عزاي عمومي در كشور افزودند: مديريت غلط و اقدامات ناشايسته اي كه عامل اين فاجعه بوده است نيز نبايد از نظر دور بماند.متن پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي به شرح زير است.


بسم الله الرحمن الرحيمانا لله و انا اليه راجعونفاجعه‌ي مصيبت‌ بار امروز در منا كه در آن جمع كثيري از ضيوف‌ الرحمان و مومنانِ مهاجر الي‌الله از كشورهاي گوناگون، جان باختند، اندوهي بزرگ در جهان اسلام پديد آورده و عيد آنان را عزا كرده است. در ميهن عزيز ما نيز دهها خانواده كه مشتاقانه در انتظار عزيزان حج‌گزار خود بودند، اكنون به عزاي آنان نشسته‌اند. اينجانب با قلبي سرشار از غم و همدردي با مصيبت‌ديدگان، اين حادثه اندوهبار را به روح مطهر حضرت رسول اعظم (صلي الله عليه و آله) و به ساحت مقدس ولي الله الاعظم حضرت صاحب‌الزمان (اروحنا فداه) كه صاحب‌عزاي اصلي است، و به همه بازماندگان و عزاداران در سراسر جهان اسلام به ويژه در ايران عزيز تسليت عرض مي‌كنم و رحمت خاصه‌ي خداوند غفور و رحيم و شكور را براي اين ميهمانان گراميش و شفاي عاجل آسيب‌ديدگان و مجروحان را از درگاه عطوفتش مسألت مي‌نمايم و يادآور مي‌شوم:۱. مسئولان نمايندگي اينجانب و سازمان حج تلاش طاقت‌فرساي خود در شناسايي جان‌باختگان و معالجه مجروحان و اعزام به كشور و خبررساني سريع را كه سراسر امروز بدان مشغول بودند همچنان ادامه دهند و همه كساني كه توانايي دارند به آنان كمك كنند.

۲. هر گونه كمك ممكن را به حجاج ديگر كشورها نيز تعميم دهند و حق برادري اسلامي را به انجام رسانند.

۳. دولت سعودي موظف است مسئوليت سنگين خود را در اين حادثه‌ي تلخ پذيرفته و به لوازم آن به قاعده‌ي حق و انصاف عمل كند. مديريت غلط و اقدامات ناشايسته كه عامل اين فاجعه بوده نبايد از نظر دور بماند.

۴. جان‌باختگان اين حادثه انشاالله مشمول اين كلام نوراني قرآن‌اند كه: «و من يخرج من بيته مهاجرا الي الله و رسوله ثم يدركه الموت فقد وقع اجره علي الله» اين براي بازماندگان، تسلاي بزرگي است. آنان پس از طواف و سعي و پس از ساعات پربركت عرفات و مشعر و در حال انجام مناسك حج به ديدار معبود شتافته‌اند، و انشاالله مورد لطف و رحمت ويژه احديتند. اينجانب با تسليت دوباره به عزاداران، سه روز عزاي عمومي در كشور اعلام ميكنم.والسلام علي عباد الله الصالحين

سيد علي خامنه‌اي

دوم مهر يكهزار و سيصد و نود و چهار

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.