ﺳﻪشنبه 30 دی 1399
EN

خبرگزاری

جلسه مشترک نماینده کنسولگری موقت عراق در قم با مدیران حج و زیارت

جلسه مشترک نماینده کنسولگری موقت عراق در قم با مدیران حج و زیارت

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان قم ، جلسه مشترک مسئول دفتر نمایندگی موقت کنسولی عراق در قم به همراه مدیران حج و زیارت استان قم ، مرکزی و کاشان و همچنین مدیران عامل شرکت های مرکزی این استان ها در سالن جلسان استان قم تشکیل شد.

در این جلسه اکبر رضایی با بیان اینکه قضيه اربعين يك مسئله ملي است و همه بايد كمك کرده و با تمام توان كارها را دنبال كنند .

ایشان ضمن خرسندی از راه اندازی این دفتر در قم اعلام نمود امیدواریم با راه اندازی این دفتر نسبت به صدور روادید زائرین استان قم ، مرکزی و کاشان تسریع ایحاد شود و بتوانیم خدمتی به زائرین اباعبدالله الحسین داشته باشیم

رضایی همچنين لزوم اطلاع رساني در مورد نحوه صدور رواديد براي مشتاقان سفراربعين در دفتر نمایندگی موقت سفارت عراق درايران را خاطر نشان ساخت و گفت: درمحدوده قانوني هرجا كه مي توانيم براي موفقيت اين امرملي نقش خود را ايفاء كنيم .

شایان ذکر است امسال 11 دفتر جدید نمایندگی موقت سفارت عراق براي صدور رواديد عتبات براي شركت در مراسم اربعين راه اندازي شده است .

وی افزود : اين دفاتر علاوه بر قمدر شهرهایی نظیر  ایلام، تبریز، اصفهان، شیراز، کرج، کرمان، یزد، ساری، خرمشهر و سوسنگرد ایجاد شده است .

اکبر رضایی تاكيد كرد ؛ براساس قوانين كشور عراق دريافت رواديد براي تمام افرادي كه در اربعين حسيني قصد سفر به كربلا را دارند ضروري است.

او گفت : وزارت كشور عراق مبلغ رواديد گروهي را 30 دلار و مبلغ ویزای انفرادی را 40 دلار تعين كرده است .

ایشان با بیان اینکه سازمان حج و زیارت با هدف دریافت روادید(ویزا) عراق و اعزام متقاضیان به عتبات عالیات در طول سال و همچنین مدیریت پیاده روی زائران ایام اربعین، اقدام به راه اندازی سامانه سماح نموده است.

 و بر اساس هماهنگی های به عمل آمده و به منظور ساماندهی امکانات موجود جهت تشرف میلیونی زائران، مقرر است تنها به افرادی که از طریق سامانه سماح مبادرت به ثبت نام نمایند مجوز عبور از مرز داده شود .  آخرین فرصت ثبت نام متقاضیان در سامانه سماح ساعت 20:00 روز چهارشنبه مورخ 94/09/04 می باشد .

همچنین در این جلسه مدراک مورد نیاز جهت دریافت روادید(ویزا) گروهی، ویژه متقاضیان ایام اربعین: یک برگ کپی از صفحه اول گذرنامه ، یک قطعه عکس رنگی 4*3 (پشت زمینه سفید)و  مبلغ 30 دلار(هزینه صدور روادید) + 100،000 ریال (ده هزار تومان) به ازاء هر نفر عنوان شد.

طبق اعلام سفارت عراق مدت اقامت با روادید اربعین حداکثر 15 روز می باشد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.