چهارشنبه 01 بهمن 1399
EN

خبرگزاری

اکبر رضایی در دیدار با سفیر عراق از همکاری دفتر کنسولی در قم تقدیر کرد

اکبر رضایی در دیدار با سفیر عراق از همکاری دفتر کنسولی در قم تقدیر کرد

 اکبر رضایی ، با اشاره به اینکه نمایندگی کنسولی عراق در قم راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: بیش از دو هفته است که صدور روادید در استان قم آغاز شده است.

مدیر حج و زیارت استان قم با اشاره به اینکه سفیر عراق امروز در قم از کنسولی استان قم بازدید داشت، افزود: سفیر عراق از اجرای آن راضی بود و قول صدور روادید را به تعداد درخواست داده است.

وی با اشاره به اینکه امسال زائران حتماً با گذرنامه و ویزا باید عازم شوند، خاطرنشان کرد: کمیته ساماندهی اعزام زائران اربعین سازمان حج و زیارت است و ثبت‌نام از زائران در سامانه سماح انجام می‌شود.

مدیرحج و زیارت استان قم ضمن تقدیر از همکاری کنسولی در قم اعلام نمود این دفتر به صورت تمام وقت نسبت به دریافت و صدور روادید در قم اقدام می نماید .ایشان با اشاره به اینکه صدور ویزای استان های مرکزی و کاشان نیز در قم انجام می پذیرد افزود آمار ثبت نام کنندگان در استان قم در سامانه سماح بیش از 50هزار نفر می باشد . و با توجه به آمار ثبت نام کنندگان در دو استان مرکزی و کاشان ابراز امیدواری نمود با توجه به تلاش تمام کارگزاران زیارتی استان و همچنین همکاری بسیار خوب دفتر کنسولی در قم در اسرع وقت و کمترین زمان نسبت به صدور روادید زائرین اربعین حسینی اقدام شود.

رضایی با بیان اینکه براساس ثبت نام در سامانه سماح نوبت به زائران داده می‌شود، عنوان کرد: به این طریق زائران در مرز معطلی ندارند و با هماهنگی‌های انجام شده ظرفیت روزهای خروجی افزایش داده شده و هر اندازه که ثبت نام شود اعزام زائر را خواهیم داشت.

مدیر حج و زیارت استان قم با اشاره به اینکه خروجی زائران قمی از مرز مهران است، تاکید کرد: نرخ صدور ویزای گروهی که حداقل 5 نفر و حداکثر 20 نفر هستند نفری 30 دلار است باید 10 هزار تومان به دفتر کارگزاری بپزدازند.

وی با بیان اینکه برای بیمه شرکت‌های مختلفی اعلام آمادگی کرده‌اند، تصریح کرد: امسال بیمه به خود زائران سپرده شده است که باید به دفاتر بیمه مراجعه کنند.

رضایی با بیان اینکه عوارض خروج در محل پرداخت شود که در مرز معطل نشوند، خاطرنشان کرد: نوبت مرز را باید زائران رعایت کنند که با تراکم مواجه نشویم و نظارت باید توسط دستگاه‌های نظارتی انجام شود

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.