ﺳﻪشنبه 30 دی 1399
EN

خبرگزاری

اطلاعیه ثبت نام حج تمتع 96 + اعلام اسامی و مشخصات کاروانها

  • 21 اردیبهشت 1396
  • 07:03
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 4261 بازدید
  • Article Rating
اطلاعیه ثبت نام حج تمتع 96 + اعلام اسامی و مشخصات کاروانها

بسمه تعالی
اطلاعیه حج و زیارت استان قم در خصوص اعلام کاروانهای حج­ تمتع سال 1396 و نحوه ثبت نام 

با استعانت از خداوند متعال ، بحمدالله مرحله ی هماهنگی، سازماندهی و تمهیدات لازم برای اعزام زائران به حج­ تمتع 1396مطابق برنامه ریزی قبلی پیش رفته است، پیرو اطلاعیه های سازمان حج و زیارت، بدین­وسیله اسامی مدیران کاروان­های حج تمتع 1396 استان قم و اطلاعات ضروری برای ثبت نام در کاروان (شامل اعزام مدینه قبل‏/ مدینه بعد، هزینه سفر و نشانی محل ثبت­ نام و زمان­بندی مراجعه ­ی واجدین شرایط ثبت نام و مدارک لازم جهت نام ­نویسی) به شرح زیر اعلام می­گردد.

1-لیست اسامی مدیران کاروان ها جهت انتخاب و برنامه ریزی برای ثبت نام در دسترس زائرین محترم قرار دارد، از اینرو واجدین شرایط تشرف می توانند نسبت به انتخاب مدیر کاروان مورد نظر خود اقدام و در مهلت تعیین شده ثبت نام نماید.

جهت مشاهده جدول مدیران کاروانهای حج تمتع کلیک نمایید.

2-برنامه زمان­بندی ثبت نام در کاروانها به ترتیب اولویت:

الف-کلیه کسانی که از تاریخ 23‏/01‏/96 لغایت 21‏/02‏/96 نسبت به ثبت نام اولیه در شعب بانک ملی ایران با واریز مبلغ 10 میلیون تومان اقدام نموده ­اند. از ساعت 9 صبح روز یکشنبه تاریخ 24‏/02‏/96 بمدت 5 روز می توانند در کاروان مورد نظر خود ثبت نام نمایند .

 توجه: در صورت عدم مراجعه این دسته از زائرین در مهلت اعلام شده، صرفاً می توانند در ظرفیت خالی کاروانها (مشروط به تکمیل نبودن ظرفیت کاروان) ثبت نام نمایند .
ب-کلیه دارندگان اسناد ودیعه ­گذاری حج­ تمتع ثبت نامی تا پایان تاریخ 30‏/08‏/85 می توانند از ساعت 9 صبح روز شنبه مورخ 30‏/02‏/96 در کاروانهایی که دارای ظرفیت خالی می باشند ثبت نام نمایند 

توجه: دعوت از این دسته از متقاضیان صرفاً بمنظور تکمیل ظرفیت کاروانها بوده و ثبت نام آنان منوط به وجود ظرفیت خالی در کاروانها می­باشد.

3- نحوه مراجعه و ثبت نام متقاضیان واجد شرایط در کاروانها:

الف : مراجعه حضوری به دفاتر ثبت نام کاروانهای مجاز در مهلت مقرر
ب: ثبت نام به صورت غیر حضوری (الکترونیکی) تا سقف 50% ظرفیت هر کاروان با مراجعه به سامانه زیر ثبت ­نام اولیه نموده و سپس با تحویل اصل قبض ودیعه ­گذاری و مدارک مورد نیاز جهت طی مراحل بعدی به آدرس کاروان انتخاب شده مراجعه نمایند .4-  مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در کاروان:

- اصل فیش بانکی واریز بخش اول هزینه سفر (10 میلیون تومان) برای کسانیکه ثبت نام اولیه نموده اند .مطابق بند "الف" این اطلاعیه.
- اصل و کپی قبض ودیعه­ گذاری حج­ تمتع (برای مشمولین اولویت­ دوم) مطابق بند "ب" این اطلاعیه.
-  اصل شناسنامه و تصویر از تمام صفحات آن.
-  اصل و تصویر کارت ملی یا شماره تأیید شده آن.
سایر مدارک مورد نیاز ازقبیل گذرنامه معتبر و عکس که پس از ثبت‌نام توسط مدیرکاروان به متقاضی اعلام خواهد شد.
- شایان ذکر است افراد فاقد گذرنامه یا کسانی که گذرنامه آنها تا 5‏/12‏/96 اعتبار ندارد بایستی اقدام به دریافت گذرنامه نمایند. ضمناً گذرنامه حجاج با تعامل شایسته نیروی انتظامی با سرعت بیشتری صادر خواهد شد.

5-  هزینه تشرف:
سازمان حج و زیارت تلاش کرده تا هزینه ­های این سفر معنوی را علیرغم افزایش قیمت ها به حداقل ممکن برساند و عدم افزایش قیمت نسبت به سال­های گذشته را در برنامه ریزی خود قرار داده است. لذا چنانچه موردی از رشد قیمت مشاهده گردد، متأثر از افزایش کیفیت خدمات (ارتقای وضعیت خیمه ­های عرفات و... ) و یا به واسطه­ ی رشد عمومی قیمت­های بعضی از اقلام در عربستان و ایران و همچنین افزایش نرخ ارز می باشد . 

ضمنا با تلاش سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری با هماهنگی های انجام شده در زمان مراجعه زائرین به بانک و واریز هزینه تتشرف ، مبلغ 12/000/000 ریال از کل هزینه سفر کسر میگردد و کسر این مبلغ شامل کسانی می گردد که قبلا در بانک ثبت نام و ودیعه گذاری نموده اند. 

تذکر1:افراد ثبت­ نام شده در کاروان­ها سه روز مهلت دارند تا نسبت به واریز مابه ­التفاوت هزینـه­ سفر در شعب بانک ملی اقدام و ثبت نام خود را قطعی نمایند .
تذکر2: پس از توافق با بانك توسعه اسلامي در عربستان و نهايي شدن وجه قربانی، مراتب از طریق کاروان به اطلاع زائرین خواهد رسيد تا نسبت به واریز آن به حسابی که از طرف مدیر کاروان به آنان اعلام خواهد شد اقدام نمایند.
تذکر3:تأکید می­گردد در انتخاب کاروان مورد نظر و ویژگی های آن از جمله گروه قیمتی،مدینه قبل یا مدینه بعد ، تشرف به همراه بستگان دقت کافی انجام شود، زیرا جابجایی کاروان انتخاب شده بدلیل مشکلات اجرایی بعدی مقدور نخواهد بود.

در خاتمه نظر واجدین شرایط ثبت نام و تشرف را به چند نکته ضروری جلب می­نماید:

1-    شرایط تشرف مشمولین وظیفه، نظامیان، مقامات و مدیران دستگاه­های دولتی:
شرایط خروج از کشور مشمولین و نیروهای نظامی و انتظامی تابع مقررات مربوطه خواهد بود و سفر آن دسته از مقامات و مدیران دستگاه­های اجرایی و نیز فرمانداران و بخش­داران که قبلاً به حج ­تمتع مشرف شده ­اند تابع مفاد بخشنامه شماره 61689‏/481 مورخ 4‏/10‏/84 دبیر محترم هیأت دولت خواهد بود.

2- لازم است متقاضیان پس از نام­ نویسی رسید مربوطه را از مدیر کاروان دریافت و ضمن مطالعه و تطبیق مندرجات نزد خود نگدارند. ضمناً چنانچه نشانی و تلفن متقاضی نسبت به زمان ثبت ­نام اولیه در بانک تغییر یافته است اطلاعات جدید را به مدیر کاروان اعلام نماید.

3- پس از انجام مراحل یادشده مراجعه به پزشک و مراکز پزشکی مورد نظر جهت انجام معاینات و آزمایش­ها نیز ضروری است و تأخیر در آن موجب مشکلات بعدی خواهد شد.

4- بدیهی است به محض تکمیل ظرفیت کاروان­ها امکان ثبت ­نام یا تخصیص ظرفیت­های جدید وجود ندارد. لذا به واجدین شرایط متذکر می­شود کلیه مراحل را به موقع انجام دهند. در غیر این صورت تأخیر و تعلل موجب جایگزینی نفرات بعدی خواهد شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.