پنجشنبه 02 بهمن 1399
EN

عمره مفرده

اطلاعیه حج و زیارت استان قم

اطلاعیه حج و زیارت استان قم

 

بسمه تعالی

اطلاعیه حج و زیارت استان قم

درخصوص نحوه ثبت نام و تشرف متقاضيان سفر زيارتي عمره مفرده  سال 93 - 1392

 حج و زيارت استان قم با استعانت از درگاه خداوند متعال، به استحضار همشهریان محترم مي رساند: اعزام متقاضيان داراي اولويت تشرف در دو مرحله به شرح ذیل اعلام و آغاز میگردد.

مرحله اول:گروههای اعزامی از نیمه دوم ماه صفر از 29/9/1392 لغایت دهه سوم جمادی الاول تا 7/1/1393.

مرحله دوم: گروههای اعزامی در دهه سوم جمادی الاول 8/1/1393 لغایت دهه سوم شعبان 6/4/1393.

توجه : اعلام جزئیات گروه های مرحله دوم،  به همراه ضوابط و شرایط ثبت نام مربوطه در بهمن ماه سال جاری برابر اطلاعیه های مربوطه اعلام خواهد شد

فهرست دفاتر مجاز زیارتی و نيز شرايط مشمولين ثبت نام وتشرف مرحله اول  عمره93-1392علاوه بر اين اطلاعيه، در پايگاه اينترنتي:http://qom.haj.ir  قابل دسترس بوده و زائرين محترم واجد شرايط تشرف مي توانند با توجه و رعايت  دقيق به کليه نکات قيد شده، برنامه ريزي و اقدام فرمايند .

تذكر مهم: اعزام پذيرش شدگان محترم منوط به صدور بموقع رواديد (ويزا) توسط سفارت عربستان در ايران مي باشد و درصورت  بروز هرگونه موارد پيش بيني  نشده، تأخير و يا عدم تائید وانجام پرواز در زمان و مقصد مقرر مسئوليتي متوجه حج و زيارت استان نمي باشد

الف) مشمولين تشرف مرحله اول:

1-  دارندگان اولویت های 1 تا300 بانک ملت که در ثبت‌نام عمومی سال 1387 شرکت نموده و کارت ثبت‌نامی معتبر در دست دارند.

2-  آن‌دسته از دارندگان قبوض قدیمی بانک ملی ثبت‌نامی تا 5/1/86 که برابر اطلاعیه‌ها و فراخوان سازمان نسبت به تبدیل قبوض خود به سپرده‌گذاری جدید قبلاً اقدام نموده و اینک کارت ثبت‌نامی جدید در دست دارند.

لازم به توضیح است که به دارندگان  قبوض قدیمی بانک ملی (تا تاریخ 5/1/1386) که تاکنون برای تبدیل قبوض خود به ثبت نام جدید اقدام ننموده‌اند تأکید می‌گردد از تاریخ 2/9/1392 به مدت سه ماه فرصت خواهند داشت تا با مراجعه به شعب بانک ملی ایران نسبت به تبدیل قبوض خود اقدام نمایند؛ بدیهی است امکان ثبت‌نام در گروه‌های عمره قبل از تبدیل وجود نخواهد داشت.

تذکر مهم : به کلیه مشمولین تشرف درعمره جاری (بند 1 و 2) که حداقل طی دو سال اخیر برای تشرف فراخوان و مشرف نگردیدند، تأکید و توصیه جدی می‌گردد در سال جاری برای تشرف به گروه‌های اعلامی مراجعه و اقدام به ثبت‌نام نمایند. بدیهی است درصورت عدم مراجعه سازمان برابر مندرجات پشت کارت ثبت‌نامی برای آنان در آینده تصمیم‌گیری خواهد نمود..

آن دسته از افرادی که در سالهای قبل وفق ضوابط اقدام به ثبت‌نام نزد دفاتر مجاز زیارتی مجاز نموده ولی به علتی مشرف ‌نشده‌اند ‌و ‌بستانکارمی باشند قبل از مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی در روز ثبت‌نام حتماً نسبت به اخذ تأییدیه از حج و زیارت استان اقدام و با مراجعه به شعب بانک مربوطه قبض خود را مربوطه پایدار نمایند.

ب) نحوه پذيرش و ثبت نام:

الف- ذخيره جا (رزرو اولیه): در ابتدا متقاضي واجدالشرايط با مراجعه به يکي از دفاتر مجاز زیارتی در سطح استان و با ارائه مدارک لازم نسبت به انتخاب و ذخيره جا  در يکي از گروههاي اعزامي اقدام نموده و درانتهای برگه انجام رزرو جای اوليه را حاوي مشخصات گروه پروازي مربوط به همراه نام و نشاني دفاتر مجاز زیارتی عامل (مقصد) و کد پيگيري دريافت نمايد.

توجه 1: هر يک از دفاتر مجاز زیارتی پس از انجام ثبت نام نام اوليه براي زائر (انفرادي يا گروهي ) مي بايست برگه انجام رزرواسيون به زائران تحويل نمايد .

توجه 2:هر يک از زائران مي بايست با مطالعه دقيق مفاد و مندرجات اين برگه در زمان و مهلت مقرر به دفاتر مجاز زیارتی مبدأ براي قطعي نمودن ثبت نام خود و دريافت برگه واريز هزينه سفر اقدام نمايند .

تذکر مهم: از آنجائيکه ثبت نام اوليه (رزرو جا) از طريق کليه دفاتر مجاز زیارتی سطح استان بصورت همزمان اجرا خواهد شد از اين رو این دفاتر مجاز به دريافت مدارک بدون درج اطلاعات در سيستم و قبل از شروع ثبت نام نمي‌باشد .

ب- ثبت نام قطعي: هر يک از متقاضيان در مدت زمان تعيين شده در برگه رزرو جا می‌بایست با ارائه اصل و رونوشت مدارک مورد نياز و اشاره شده  جهت انجام ثبت نام قطعي به دفتر مجاز زیارتی عامل

(کارگزار مقصد) مراجعه و نسبت به دريافت قبض هزينه مابه التفاوت سفر و واريز آن اقدام نمايد. بديهي است در صورت عدم مراجعه متقاضي در مهلت تعیین شده، ثبت نام اوليه وي به صورت خودکار از سامانه ثبت نام حذف و زائر مي بايست جهت ثبت نام مجدد مراحل رزور جا را طي نمايد.

مدارک مورد نياز ثبت نام در دفاتر مجاز زیارتی مقدماتي(مبدأ) جهت رزرواسيون:

1- اصل و تصوير کارت سپرده گذاري بانک ملي يا بانک ملت

3-اصل و تصوير کارت ملي و يا شماره ملي

 

ج : مدارک مورد نياز ثبت نام در دفاتر مجاز زیارتی عامل(مقصد) جهت ثبت نام قطعي:

1-  برگه رزرو جای اولیه دفاتر مجاز زیارتی مقدماتي

2- اصل و تصوير کارت سپرده گذاري بانک ملي يا بانک ملت

3-ارائه مدرک زوجیت (شناسنامه یا عقد نامه) برای افرادی که با همسرشان در گروه ثبت نام مینمایند

4-اصل کارت و يا شماره ملي وکپي آن

5-داشتن گذرنامه معتبر با حداقل 7 ماه اعتبار از تاريخ پرواز؛ ضمناً ارائه اصل آن تنها برای پروازهای 29/9/92 لغایت 10/11/93 الزامیست.

6- یک قعطه عکس 4*6 رنگي مشابه با عکس گذرنامه

تذکر مهم : متقاضيان محترم با توجه به مفاد جدول شماره دو (هزينه سفر، مقصد و تاريخ پرواز) مي توانند به هريک از دفاتر مجاز زیارت قيد شده در جدول شماره يک مراجعه و نسبت به ثبت نام اوليه (ذخيره جا) اقدام نمايند.

توجه : ترتيب قرار گرفتن اطلاعات در رديفهاي جدول شماره 1 و 2  هيچ ارتباطي با يکديگر ندارند.

توجه1: متقاضيان محترم مي بايست قبل از واريز هزينه تشرف نسبت به صحت مشخصات خود در قبض واريز هزينه سفر اطمينان حاصل نموده و در صورت هرگونه مغايرت حتماً نسبت به اصلاح آن توسط کارگزار مقصد اقدام نمايند.

توجه2:  منظور از دفاتر مجاز زیارتی مقدماتي (مبدأ) ، دفتر يا شرکت زيارتي است که عمل ذخيره جا (رزرو) را انجام داده و دفاتر مجاز زیارتی عامل (مقصد) دفتر يا شرکتي است که مسئوليت عمليات ثبت نام قطعي، آموزش زائر و اعزام را بر عهده خواهد داشت.

 

د) زمان پذيرش و ثبت نام :

1- انشاءا... ثبت نام مرحله اول همزمان ازساعت 8 صبح ( با رعايت نوبت  ) روز جمعه مورخ 8/09/1392 آغاز خواهد شد و تا تکميل ظرفيت هريک از کاروانها حداکثر تا ساعت 16  روز  شنبه  16/ 9/1392 بمدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

2- ثبت نام همه روزه در ساعات کاری کارگزاران زیارتی به استثناء ایام تعطیل انجام خواهد شد.

توجه : در صورت عدم تکميل ظرفيت گروههاي اعلامي بعد از تاريخ فوق نحوه و چگونگي دعوت از اولويت 300 به بعد به اطلاع عموم خواهد رسيد.

هـ) توضيحات مهم :

1- مبلغ هزينه سفر با توجه به تاريخ تشرف، شرايط محل اسكان و مقصد پرواز ( جده مدينه )
و هزینه های استانی متفاوت مي‌باشد .

2- عدم ارائه هر يك از مدارك لازم هنگام ثبت نام و عدم پرداخت مابه التفاوت هزينه هاي سفر و ارائه فيش بانكي تأييد شده به منزله انصراف از سفر تلقي شده و دفاتر زیارتی مجاز به جايگزيني افراد جديد با هماهنگی حج و زیارت استان خواهند بود.

3-  تکمیل، تنظیم وتحویل قرارداد مربوطه بين متقاضي و كارگزار الزامی است وزائرین  می بایست پس از ثبت نام قطعی نسبت به دریافت، مطالعه ورعایت دقیق مفاد آن اقدام فرمایند.

4- هزینه های سفر مشمولین تشرف که بخش اصلی آن شامل هزینه ارزی و ریالی سفر و بلیت هواپیمایی و بخش دیگری از آن که شامل هزینه جلسات آموزشی، انتقال ( رفت و برگشت ) به فرودگاه هزینه های اداری کارگزاران، مدیر و معاون راهنما می‌باشد طی قبض مابه‌التفاوت توسط متقاضی در بانک عامل مربوطه قابل واریز خواهد بود که بر اساس ظرفیت هرگروه/ ایستگاه پروازی/ مقصد/ گروه قیمتی تعیین گردیده که میبایست این جدول در محل ثبت‌نام کارگزار نصب و قابل رویت باشد. ضمناً دفتر زیارتی مجاز به دریافت هیچ گونه وجه نقدی تحت هر عنوانی بابت ثبت‌نام نمی‌باشد.

5- تشرف معتمرين با گذرنامه عادي (بين المللي) خواهد بود .

6- دريافت گذرنامه، پرداخت عوارض خروج و واکسيناسيون به عهده متقاضي است.

7- به غير از همسر صاحب گذرنامه، براي ساير افراد خانواده (فرزندان ذكور و اناث) كه زمان پرواز 17 سال تمام داشته باشند، ارائه گذرنامه انفرادي ضروري است.

8- عكس فرزندان زير 2 سال كه به همراه والدين خود نام نويسي مي‌شوند نیز بايد در گذرنامه الصاق شده باشد.

9- خروج از كشور مشمولين وظيفه عمومي و پرسنل نيروهاي مسلح تابع مقررات مربوطه مي باشد و پذیرش آنان درپروازهای از 29/9/92 حداقل تا 10/11/93، منوط به ارائه گذرنامه معتبر و داشتن اجازه خروج از كشور خواهد بود .

10- مسئوليت ممنوع الخروج بودن (تشابه اسمي ، بدهي مالياتي و . . . )  برعهده شخص زائر خواهد بود.

11- منظور از كارگزار، دفاتر و شركتهاي خدمات زيارتي ذكر شده در اين اطلاعيه مي باشد ( فهرست اسامی ومشخصات ذکر شده در جدول شماره .... می باشد )

12- ثبت نام فقط در روز و ساعت اعلام شده با حضور ناظرين اين مديريت صورت خواهد گرفت. بدیهی است قبل از زمان اعلام شده، كارگزاران، مجاز به پذيرش متقاضيان به هيچ وجه تحت عناوين رزرو، ليست انتظار و .... نمی‌باشند.

13- اعزام متقاضيان محترم از طريق دفاتر و شركتهاي خدمات زيارتي مجاز اعلام شده در اين اطلاعيه (جدول شماره یک ) خواهد بود . لذا هرگونه ثبت نام در غير از دفاتر و شركتهاي مذكور فاقد اعتبار بوده و مديريت حج و زيارت در قبال اينگونه متقاضيان هيچگونه مسئوليتي نداشته و با افراد و شركتهاي غير مجاز كه اقدام به ثبت نام نمايند، برخورد قانوني صورت خواهد گرفت .

14- متقاضيان گرامي مي توانند فقط براي خود و همراهان درجه اول(همسر، فرزندان، پدر، مادر) ثبت نام كنند و هر يك از منسوبين ديگر ايشان بايد شخصاً جهت ثبت نام حضور يافته و با رعايت نوبت و شرايط لازم نامنويسي نمايند .

15- گروه‌بندي هتلهاي محل استقرار زائرين در مكه مكرمه و مدينه منوره با استاندارد هاي رايج بين المللي منطبق نبوده و بر اساس امكانات موجود در كشور عربستان تنظيم شده است .

16- مدت سفر بسته به زمان اعزام از مقصد متناسب با گروه انتخابی و زمانبندی رفت وبرگشت  از ایستگاه مربوطه 12 ساعت کاهش یا افزایش میتواند داشته باشد.

 

جدول شماره 1

فهرست كارگزاران مجاز زيارتي عمره 93 ـ 92 استان قم ( به ترتیب  حروف الفبا )

رديف

نام كارگزار

نشاني

تلفن

1

آدينه جعفريه

قم ـ خ امام موسی صدر ( خاکفرج ) کوچه 45 و 47 ـ پلاک 536

36702277

2

آوای عرشیان

قم ـ خیابان 7 تیر ـ مقابل کوچه 54

36648050

3

آي سودا زرين

قم ـ بلوار امين ـ مقابل كوچه 43 ـ پلاك 398

32933611

4

انصار پيشتاز

قم ـ ابتداي خيابان امامزاده ابراهيم (ع) ـ جنب تونل ـ سمت راست

38828080

5

انصارحضرت رسول(ص)

قم ـ 55 متري عمار ياسر ـ كوچه 28

37701444

6

بزم آوران كوير

قم ـ خيابان 24 متري آيه الله كاشاني ـ مقابل بانك ملي ـ نبش كوچه 19 و 21

38826266

7

بلندآسمان

 قم ـ خيابان خاكفرج ـ‌ نبش ميدان الهادي

36626677

8

بیت النور

قم ـ خیابان امامزاده ابراهیم ـ میدان معصومیه ـ ابتدای 24 متری آیت اله کاشانی ، نبش کوچه 58 ، پلاک 800

38804935

9

پارسا امين

قم ـ بلوار 15 خرداد ـ 60 متري محتشم كاشاني ـ  بعد از اداره  پست ـ نبش18متري خوشرفتار

37788115

10

پنج ميقات

قم ـ خيابان هفت تير ( حاج زينل ) ـ بین كوجه 6 و 8  ـ پلاک 136

36603289

11

جبروت

قم ـ خيابان شهید فاطمی ( دورشهر ) ـ نبش کوچه 21

37746270

12

جنت سير

قم ـ خيابان امام موسي صدر ( خاكفرج ) ـ كوچه 61

36627171

13

در نجف

قم ـ  خيابان انقلاب بعد از گلزار شهدا نرسيده به دبيرستان هدايتي مقابل كوچه 54

37236871

14

راه فدك

قم ـ خيابان امام موسي صدر ( خاكفرج ) ـ بين كوچه 61و62  ـ پ 328

36621716

15

رهگذران

قم ـ بلوار 15 خرداد ـ بین کوچه 1/9 و 11 ـ مقابل حسینیه شهدا 

37603763

16

الزهرا (س)

قم ـ ميدان امام ـ‌ بلوار شهيد بهشتي ـ 24مطهري جنوبي ـ جنب كوچه 12

36630205

17

ساربان گشت

قم ـ خيابان توحيد ـ خيابان جوادالائمه (ع) ـ نبش كوجه

38834555

18

سجادبقيع

قم ـ چهارراه غفاری ـ خ ایستگاه ـ کوچه 8

36649194

19

سفينه النجاه

قم ـ خيابان شهيد رئيس كرمي ( 20 متري ضاد ) ـ پلاك 397

38819334

20

شمیم بهشت

قم ـ میدان سعیدی ـ به سمت چهار راه غفاری ـ مقابل فروشگاه رفاه سـ پلاک 947

36708188

21

شهاب گشت

قم ـ ميدان توحيد ـ ‌نبش 20 متری مالک اشتر ـ مقابل بانك كشاورزي

38823636

22

طاها

قم ـ  خيابان مصلي ـ حد فاصل پل نيروگاه و مصلي

37749394

23

طلیعه نور

دستجرد ـ خیابان سپاه ، جنب دامپزشکی

25352245302

24

عاشقان ولايت ائمه(ع)

قم ـ خيابان خاكفرج ـ كوچه 55 ـ ساختمان وكلاء

36611881

25

عرش نیایش صادق

قم ـ 30 متری بسیج ( هنرستان ) ـ مقابل 20 متری شهید رجایی ـ پلاک 51

37834704

26

الغدير

قم ـ خيابان خاكفرج ـ بين كوچه 43 و 45 ـ پلاك 570

36705454

27

كريمه

قم ـ خيابان صفائيه ـ مقابل كوچه ممتاز ـ جنب بانك كشاورزي

37833083

28

كوثرحضرت رسول(ص)

قم ـ 55 متري عمار ياسر ـ كوچه 28

37756363

29

كوثرولايت

قم ـ 55 متري عمار ياسر ـ كوچه 2

37701717

30

مدائن

قم ـ  45 متري صدوق ـ ميدان شهيد مفتح

32615950

31

مدينه النور

قم ـ گلزار شهدا ـ بلوار شهید روحانی ـ نبش کوچه 10

37600530

32

مرجان گشت

قم ـ 55 متری عمار یاسر ـ نبش کوچه 35

37714354

33

مسافر ايراني

قم ـ خيابان 30 متري هفت تير ـ نرسيده  به ميدان شهرداري ـ بين كوچه 88 و 90

36706007

34

ميعاديار

قم ـ بلوار سميه ـ نبش 20 متري شهيد رجائي ـ پلاك 20

37743698

35

ناظم سیر

قم ـ بلوار امين ـ كوچه 37

32918400

36

نداي رحمت فردوس

قم ـ خيابان 55 متري عمار ياسر ـ نبش كوچه عربستان

37718771

37

نواي زمزم

قم ـ خيابان هفت تير ـ نبش كوچه 64

36612271

38

نور السادات

قم ـ خیابان شیخ آباد ـ 20 متری معصومیه جنوبی ـ مقابل کوچه 32 ـ بین کوچه 27 و 25 ـ مقابل مسجد امام علی النقی (ع)

38870815

39

نينوا

قم ـ 30 متري بسيج ( هنرستان ) ـ ابتداي 30 متري باغ كرباسي

37746678

40

هجرت سبز

قم ـ میدان توحید ـ 20 متری شهید رئیس کرمی ( ضاد ) ـ  نبش کوچه 2

38812025

41

هجرت یار آشنا

قم ـ بلوار 15 خرداد ، بین کوچه 37 و 39

37777294

42

هديه تور

قم ـ 45 متري صدوق ـ بين كوچه 10 و 8 ـ  پلاك 104

32911122

43

همسفران وصال

قم ـ خيابان خاكفرج ـ كوچه 57

36601342

 

جدول شماره 2

 

ردیف

تاریخ پرواز

هزینه سفر

گروه قیمتی

شرکت هواپیمایی

مقصد

1

1392/09/29

22235000

سعودي

مدينه

2

1392/10/04

18935000

ماهان

جده

3

1392/10/06

18103000

ماهان

جده

4

1392/10/07

18571000

ايران اير

جده

5

1392/10/08

18103000

ماهان

جده

6

1392/10/09

18935000

ماهان

جده

7

1392/10/09

22235000

سعودي

مدينه

8

1392/10/10

23067000

سعودي

مدينه

9

1392/10/11

18103000

ماهان

جده

10

1392/10/12

18103000

ماهان

جده

11

1392/10/14

18935000

ماهان

جده

12

1392/10/16

18103000

ماهان

جده

13

1392/10/17

18103000

ماهان

جده

14

1392/10/18

18103000

ماهان

جده

15

1392/10/19

18935000

ماهان

جده

16

1392/10/19

22235000

سعودي

مدينه

17

1392/10/19

21689000

4

سعودي

مدينه

18

1392/10/20

23067000

سعودي

مدينه

19

1392/10/21

18103000

ماهان

جده

20

1392/10/24

18103000

ماهان

جده

21

1392/10/25

18935000

ماهان

جده

22

1392/10/26

18103000

ماهان

جده

23

1392/10/28

18103000

ماهان

جده

24

1392/10/29

18103000

ماهان

جده

25

1392/10/30

23067000

سعودي

مدينه

26

1392/11/05

23067000

سعودي

مدينه

27

1392/11/05

18935000

ماهان

جده

28

1392/11/08

18103000

ماهان

جده

29

1392/11/09

18935000

ماهان

جده

30

1392/11/10

23067000

سعودي

مدينه

31

1392/11/15

18935000

ماهان

جده

32

1392/11/16

18571000

ماهان

جده

33

1392/11/16

20573000

ايران اير

جده

34

1392/11/18

18103000

ماهان

جده

35

1392/11/21

18103000

ماهان

جده

36

1392/11/24

18935000

ماهان

جده

37

1392/11/25

23067000

سعودي

مدينه

38

1392/11/25

18935000

ماهان

جده

39

1392/11/26

18103000

ماهان

جده

40

1392/11/28

18103000

ماهان

جده

41

1392/11/30

23067000

سعودي

مدينه

42

1392/12/01

18571000

ماهان

جده

43

1392/12/01

18103000

ماهان

جده

44

1392/12/01

20573000

ايران اير

جده

45

1392/12/04

18935000

ماهان

جده

46

1392/12/05

18935000

ماهان

جده

47

1392/12/06

18103000

ماهان

جده

48

1392/12/06

20573000

ايران اير

جده

49

1392/12/08

18103000

ماهان

جده

50

1392/12/09

18935000

ماهان

جده

51

1392/12/10

23067000

سعودي

مدينه

52

1392/12/11

18571000

ماهان

جده

53

1392/12/11

18103000

ماهان

جده

54

1392/12/11

20573000

ايران اير

جده

55

1392/12/14

18935000

ماهان

جده

56

1392/12/15

18935000

ماهان

جده

57

1392/12/16

18103000

ماهان

جده

58

1392/12/19

21689000

4

سعودي

مدينه

59

1392/12/21

18103000

ماهان

جده

60

1392/12/26

25451000

سعودي

مدينه

61

1392/12/26

21319000

ايران اير

جده

62

1393/01/02

25451000

سعودي

مدينه

63

1393/01/02

21319000

ايران اير

جده

64

1393/01/05

23191000

ايران اير

جده

65

1393/01/05

25035000

سعودي

مدينه

66

1393/01/05

20903000

ايران اير

جده

67

1393/01/06

24515000

سعودي

مدينه

68

1393/01/06

20903000

ايران اير

جده

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هادی نجفی
هادی نجفی جمعه, 08 آذر,1392 10:48
لطفا"در باره جدول شماره 2 بیشتر توضیح دهید.
مهدی محمدی
مهدی محمدی جمعه, 08 آذر,1392 12:21
سلام لطفا نام دفتر زیارتی را در جدول شماره 2 مرقوم فرمایید. زائرینی هستند که به دفتر خاصی عنایت دارند.