چهارشنبه 01 بهمن 1399
EN

خبرگزاری

راز پنهان بيت‌الزهرا درمدينه از لنز دوربین مدیر قمی

راز پنهان بيت‌الزهرا درمدينه از لنز دوربین مدیر قمی

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، در كنار مرقد شريف پيامبر اكرم (ص) خانهٔ حضرت زهرا (ص) قرار دارد كه در اين خانه رازهاي ناگفته فراواني پنهان است. شيعيان با حضور در حرم نبوي به زيارت اين خانه مي‌روند تا در جوار بيت ام ابيها دعا و نماز خوانده و با درس هاي تاريخ صدر اسلام بيشتر آشنا شوند.

گرچه خانه حضرت زهرا(سلام‌الله عليها) را در مدينه منوره قفل زده‌اند، اما همان «قفل» در بسته هم اين رازها را در دل خود نگهداشته است و با خواندن شعري كه بر روي آن قفل نوشته‌اند، مي‌توان گوشه‌اي از اين رازها را دريافت.

به تازگي يكي از مديران كاروان‌هاي زائران ايراني از استان قم به نام آقاي «محسن شهرابي» موفق شده بود كه از پشت قفل در خانه حضرت زهرا تصوير بردارد كه اين تصوير رازها پشت قفل در را نيز بازگو مي‌كند. در پشت اين قفل اين مصرع «حاشاه أن يحرم الراجي مكارمه ... أو يرجع الجار منه غير محترم» حك شده است. كه ترجمه آن مي‌شود «از او(پيامبراكرم) به دور است كه محروم كند كسي را كه به كرامات و بزرگواري‌هاي او اميد بسته است.»

اين نوشته و تصوير بسياري را به تعجب واداشته است ، حتي در كتاب‌هاي تاريخي مطلبي در اين خصوص به ميان نيامده است و تنها در كتاب آقاي رسول جعفريان نوشته شده بود كه روي و پشت قفل در نوشته شده است«هو الحبيب الذي ترجي شفاعته لكل هولٍ من الأهوال مقتحم» «او (پيامبر اكرم)حبيب خدا است كه شفاعت او مورد اميد است براي هر هول و وحشتي كه انسان به سختي در آن واقع شود.» اما اكنون مشخص شد كه مطلب پشت اين قفل با روي آن متفاوت است.

اين تصوير كه به تازگي به ثبت رسيده است براي نخستين بار از سوي پايگاه اطلاع رساني حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبري منتشر مي‌شود تا در دهه فاطمه و ايام شهادت حضرت زهراي اطهر گوشه‌اي از رازهاي نهفته در خانه آن حضرت را بيشتر بدانيم.

همچنین حجت‌الاسلام اميرمسعود حاجي ابراهيمي، دبير جشنواره ديدار نيز از انتخاب اين اثر به عنوان تصوير ويژه اين جشنواره خبر داد.

ضمنا مدیر حج و زیارت استان قم نیز ضمن تقدیر از برادر گرامی جناب آقای محسن شهرابی  مدیران کاروانهای استان قم را از مدیران فعال و توانمند و دارای انگیزه یاد کرد و افزود مدیران این استان علاوه بر انگیزه قوی در امور اجرایی و خدمتگذاری زائرین در امور فرهنگی و ایجاد فضای مناسب برای بهره گیری معنوی از فضای اماکن متبرکه نیز موفق می باشند و به کلیه مدیران عزیز توصیه کرد نسبت به انجام وظائف اجرایی و فرهنگی دقت کافی داشته باشند .

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.