ﺳﻪشنبه 30 دی 1399
EN

خبرگزاری

استاندار خطاب به مهندس اوحدی : با توجه به سوابق جنابعالی قطعاً در عرصه حج و زیارت موفق خواهید بود . جناب آقای اوحدی مدیری لایق و تأثیرگذار می¬باشند و در حج تحول ایجاد کرده اند .

  • 17 اردیبهشت 1393
  • 16:43
  • 0 دیدگاه
  • 736 بازدید
  • Article Rating
استاندار خطاب به مهندس اوحدی : با توجه به سوابق جنابعالی قطعاً در عرصه حج و زیارت موفق خواهید بود . جناب آقای اوحدی مدیری لایق و تأثیرگذار می¬باشند و در حج تحول ایجاد کرده اند .

به گزارش روابط عمومي حج و زیارت استان قم , حجت الاسلام والمسلمين صالحي منش در ديدار مهندس سعيد اوحدي معاون وزير و رئيس سازمان حج و زيارت كشور، با اشاره به خدمات رساني اين سازمان به زائرين خانه ي خدا و عتبات عاليات ماموريت مسئولين اين سازمان را بسيار خطير و سنگين عنوان كرد.

استاندار قم در این دیدار تأکید کردند آنچه که مهم است و متولیان سازمان باید توجه داشته باشند اینکه سازمان و بعثه رهبری یک هویت دارند و باید مکمل یکدیگر باشند و کل تشکیلات وابسته به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است لذا باید دقت کرد و نقاط ضعف را برطرف کرد . ایشان با توجه به اینکه اداره حج و امور زائرین امری سنگین و دشوار است اظهار داشتند :  وظیفه شما در حج و زیارت سنگین است و باید از تمام ظرفیت استفاده کنید و ضمن فعال کردن بخش خصوصی که در سازمان حج در حد زیادی عملی شده است نظارت ها را دقیق تر کرد و مطابق انتظارات مردم خدمات ارائه کرد .

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ابراز رضایت از عملکرد سازمان در اداره امور زائرین در خارج از کشور اظهار داشت که باید دیپلماسی زیارت را فعال کنیم و از ظرفیت حج استفاده کرد و ضمن هماهنگی با مسئولین عراق و عربستان ارائه خدمات را تقویت کرد .

صالحي منش با اشاره به سياست دولت مبني بر برون سپاري فعاليت ها و انجام اقدامات نظارتي بر بخش خصوصي، انجام اين سياست در سازمان حج و زيارت را بسيار ضروري دانست و افزود: مسئولين اين سازمان بايد در اين راستا گام بردارند.

وي با بيان اينكه بخش خصوصي با حداقل امكانات و صرفه جويي در هزينه ها بيشترين خدمات را به زائرين ارائه خواهد داد اظهار كرد: خصوصي سازي و واگذاري فعاليت ها به مراكز گردشگري، علاوه بر صرفه جويي در هزينه ها موجب خدمات رساني بهتر به زائرين خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمين صالحي منش در ادامه پتانسيل هاي گردشگري استان قم را مورد توجه قرار داد و با اشاره به ميزباني بيش از دو ميليون زائر عراقي در سال گذشته، بهبود خدمات رساني به زوار حرم كريمه اهل بيت را بسيار مهم دانست.
وي برقراري ديپلماسي حج و زيارت با مسئولان كشورهاي عراق و عربستان، فارغ از مسائل سياسي را در راستاي افزايش اعزام زائرين همگام با بهبود خدمات رساني ضروري دانست و خواستار پيگيري مسئولان اين سازمان در انجام اين مهم شد.
مهندس اوحدي معاون وزير و رئيس سازمان حج و زيارت كشور نيز در اين جلسه با اشاره به تلاش مديران سازمان حج و زيارت در راستاي افزايش ظرفيت اعزام زائرين ايراني به سرزمين وحي، از افزايش 68 درصدي اعزام حجاج در سال گذشته خبر داد.
وي با بيان اينكه مسئولين اين سازمان به دنبال تصدي گري نيستند تصريح كرد: در سالي كه به نام اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملي و مديريت جهادي نامگذاري شده است تلاش مي كنيم تا با ريل گذاري در راستاي فرصت ها،‌ مردم محوري و مديريت مردم محور را نهادينه كنيم.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.