ﺳﻪشنبه 30 دی 1399
EN

خبرگزاری

رتبه هشتم استان قم در اعزام زائران به حج و عمره

  • 17 اردیبهشت 1393
  • 19:56
  • 0 دیدگاه
  • 588 بازدید
  • Article Rating

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان قم ، اکبر رضایی امروز در همایش کارگزاران حج و مدیران دفاتر زیارتی که با حضور رئیس سازمان حج و زیارت در سالن همایش‌های حج و زیارت استان قم برگزار شد، اظهار داشت: استان قم یک‌میلیون و 151 هزار نفر جمعیت دارد که از نظر سرانه جمعیتی این استان رتبه 22 کشوری را دارد.

وی استان قم از نظر اعزام زائر به حج، عمره و عتبات عالیات را مورد توجه قرار داد و گفت: استان قم از این نظر با اعزام 80 هزار نفر زائر رتبه هشتم کشوری را به خود اختصاص داده که این رقم مسئولیت کارگزاران زیارتی را افزایش می‌دهد.

مدیر حج و زیارت استان قم با تبیین آمار اعزامی به حج عمره و عتبات عالیات تصریح کرد: از استان قم، 52 هزار نفر به عتبات عالیات، 24 هزار نفر به عمره و 1900 نفر به حج اعزام می‌شوند.

رضایی از برگزاری سالانه 6 همایش عمومی زائرین عمره و حج خبر داد و گفت: هفته‌ای یک همایش عتبات از سوی اداره حج و زیارت در قم برگزار می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های آموزشی اداره کل حج و زیارت قم بیان کرد: 220 دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی مرکز علمی کاربردی حج و زیارت به تحصیل اهتمام دارند.

مدیر حج و زیارت استان قم به سهمیه ویژه این استان در اعزام زائران به حج،عمره و عتبات عالیات اشاره کرد و گفت: امیدواریم عنایت در تخصیص سهم ویژه به استان قم ادامه داشته باشد تا بتوانیم پاسخ مناسبی به تقاضای مردم بدهیم.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.