چهارشنبه 01 بهمن 1399
EN

خبرگزاری

زائران تمتع،سفيران عزت و عظمت جمهوري اسلامي ايران هستند

  • 25 مرداد 1393
  • 08:50
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 520 بازدید
  • Article Rating
اكبر رضايي روز جمعه در جمع زائران تمتع قم در مسجد الغدير از آنان خواست تا با نمايش رفتار كاملا اسلامي و مطابق با آموزه‌هاي شرع مقدس از كيان فرهنگي نظام مقدس اسلامي حراست و حفاظت كنند.

وي بر لزوم تحكيم وحدت بين مسلمانان در طول موسم حج تاكيد كرد و گفت: در وضعيت فعلي دنيا كه تكفيري‌ها درصدد ايجاد نفاق بين مسلمانان و آدم كشي هستند وظيفه زائران ايراني است تا با حفظ و گسترش وحدت با زائران اهل سنت، توطئه دشمنان اسلام را خنثي نمايند.

وي تصريح كرد: الفت و برادري بين زائران شيعه و سني به برگزاري مطلوب عمليات حج امسال مي‌انجامد.

مدير حج و زيارت استان قم تاكيد كرد: كاروان‌هاي اعزامي از جمهوري اسلامي ايران همواره با رعايت قوانين كشور ميزبان (عربستان) به برگزاري خوب و منظم حج كمك بزرگي مي‌كنند و به اذعان مسئولان حج ساير كشور‌ها و حتي مسئولان اجرايي سعودي، ايراني‌ها منظم‌ترين زائران موسم حج هستند.

وي با تشريح اقدامات صورت گرفته در راستاي برگزاري عمليات حج ۹۳ خاطرنشان ساخت: با برنامه ريزي انجام شده كليه اقدامات در زمنيه اجاره مسكن، تداركات و.... با موفقيت صورت پذيرفته و جاي هيچ گونه نگراني نيست.

وي با بيان اينكه ستادهاي اجرايي حج و زيارت در مكه و مدينه مستقر هستند افزود: زائران تمتع در ارتباط نزديك با روحاني، معين و مدير كاروران خود باشند و در صورت نياز ستادهاي اجرايي مستقر در مكه و مدينه پشتيبان زائران ايراني مي‌باشند.

اكبر رضايي از زائران خواست با صبر و حوصله خدمتگزاران خود را در حج و زيارت در ارائه خدمات بهتر ياري كنند.

وي تصريح كرد: طي هماهنگي انجام شده با گمرك، هواپيمايي و سازمان حج و زيارت هزر زائر تمتع فقط مجاز به حمل ۲ ساك هماهنگ و متحدالشكل مي‌باشد.

مدير حج و زيارت استان قم اظهار كرد: گذرنامه تنها مدرك مورد نياز زائران است كه بايد همراه آنان باشد و نيازي به هيچ مدرك ديگر نيست.
وي از بيمه زائران تمتع امسال خبر داد و گفت: تمامي زائران تمتع تحت پوشش بيمه هستند و نگراني از اين بابت وجود ندارد.


۱۸ شهريور ماه آغاز اعزام زائران تمتع قمي به سرزمين وحي

مدير حج و زيارت استان قم گفت: اعزام زائران تمتع قمي به سرزمين وحي از ۱۸ شهريور ماه جاري آغاز مي‌شود.

رضايي، در حاشيه برگزاري كلاسهاي آموزشي زائران تمتع قم افزود: امسال ۱۱ كاروان قمي شامل ۱۹۰۰ زائر بمنظور برگزاري حج عازم سرزومين وحي هستند.

وي تصريح كرد: زمان بازگشت آخرين كاروان قمي از حج ششم آبان ماه خواهد بود.

وي از برگزاري برنامه‌هاي متنوع فرهنگي در طول سفر حج براي زائران قمي خبر داد و اظهار كرد: با همكاري بعثه مقام معظم رهبري امسال يادواره شهداي قمي در مكه مكرمه برگزار مي‌شود.

وي خاطرنشان ساخت: برگزاري مسابقات مختلف فرهنگي و قرآني، برگزاري شب شعر و خاطره با حضور جانبازان و ايثارگران و تجليل از زائران فرهيخته از ديگر برنامه‌هاي تمتع امسال در سرزمين وحي مي‌باشد.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.